32 723 28 27
Zabrska 16, Katowice
Zarezerwuj swój termin
Obserwuj nas także na
Image Alt

Czy trening z elektrostymulacją (EMS) jest dla mnie?

Trening EMS jest rodzajem treningu funkcjonalnego, w którym wykonujesz proste ćwiczenia, przy pomocy specjalnie zaprojektowanych kamizelek, pobudzających za pomocą elektrod Twoje mięśnie do wzmożonego działania.
W porównaniu do ćwiczeń bez kamizelek trening EMS jest znacznie bardziej intensywny - wysiłek energetyczny to nawet 600 kcal dla 20-minutowego treningu.
Istotne jest także to, że w trakcie ćwiczeń pobudzane do działania są wszystkie partie mięśniowe, a nie tylko partia którą w danym momencie ćwiczymy.
Z tego artykułu dowiesz się, czy trening jest dla Ciebie oraz jakie są przeciwwskazania.

Dla osób szanujących swój czas

Trening EMS to przede wszystkim OGROMNA oszczędność czasu. Zapomnij o długich sesjach na siłowni, o godzinach spędzonych z treningami z YouTube. 20 minut raz lub dwa w tygodniu, w zależności od szybkości regeneracji Twoich mięśni, to wszystko czego trzeba, aby cieszyć się pierwszymi efektami już po kilku tygodniach ćwiczeń!

Dla osób, które chcą ćwiczyć skutecznie

Ćwicząc samemu, czy to na siłowni (bez opieki trenera personalnego lub znającego się na rzeczy przyjaciela) czy też z treningami online lub z płyt DVD ciężko zadbać o poprawność techniczną wykonywanych ćwiczeń, przez co stają się one mniej skuteczne i efektywne. Trening EMS prowadzony jest pod kątem doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów, którzy przypilnują techniki wykonywania ćwiczeń, abyś wykonywał je maksymalnie skutecznie!

Dla osób, które nie lubią siłowni lub cenią sobie prywatność

Nie wszystkim podoba się atmosfera siłowni, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy, nie mamy pojęcia jak ćwiczyć, a nasza odbiegająca od ideału sylwetka sprawia, że brak nam pewności siebie. Dla wielu osób znacznie bardziej komfortowym będzie trening w kameralnym studio, 1 na 1 z trenerem personalnym, który poprowadzi Cię przez całą ścieżkę treningową, dzięki czemu osiągniesz Twoje wymarzone rezultaty 🙂

Dla osób, które boją się iść na siłownię w dobie COVID-19

W obecnej, postcovidowej rzeczywistości wiele osób może mieć obawy, czy regularne uczęszczanie do miejsc z dużą ilością ludzi to dobry pomysł. W przypadku treningu EMS w studio jesteś tylko Ty i trener. Co więcej, sprzęt EMS dezynfekowany jest każdorazowo po treningu (i tak było nawet przed koronawirusem), więc jest to o wiele bezpieczniejsze miejsce niż siłownia.

Dla chcących budować masę mięśniową

Trening EMS pobudza nawet 75% mięśni ciała, w konsekwencji budując ich masę. Trening EMS aktywuje zarówno mięśnie głębokie jak i powierzchowne, wspomaga odbudowę tkanki łącznej jak również wzmacnia ścięgna.

Dla kobiet pragnących pozbyć się cellulitu

Trening EMS bardzo skutecznie wpływa na redukcję cellulitu, powodując rozbijania dużych warstw tłuszczu, polepsza także ukrwienie tkanki łącznej, a to wszystko składa się na widoczną już po kilku tygodniach poprawę jędrności i wyglądu skóry.

Dla osób z nadwagą

Najtrudniej jest zacząć, zwłaszcza gdy nasza waga tego nie ułatwia. Rozpoczęcie np. biegania jest wtedy dość niekomfortowym i ciężkim wyzwaniem. Trening EMS jest tutaj odpowiedni, gdyż część pracy ``robi`` za nas kamizelka EMS. Potrzebujesz wykonywać jedynie proste ćwiczenia wg wskazówek trenera, a kamizelka dzięki elektrodom wszytym w jej strukturę wzmocni wysiłek mięśni i znacząco zwiększy efekty treningowe.

Dla osób mało aktywnych fizycznie

Osoby, które są na co dzień mało aktywne i nie uprawiają żadnych sportów mogą mieć trudności, aby zmotywować się do klasycznych form treningu, czy to siłowni kilka razy w tygodniu czy też np. regularnego biegania. Trening EMS jest dla nich idealny, gdyż to tylko 20 min wysiłku - przyjście do nas na trening jest o wiele łatwiejsze niż bieganie każdego dnia. Oczywiście nie wierz nam na słowo, przyjdź i wypróbuj nas na treningu próbnym za 20 zł dla nowych klientów 🙂

Dla osób z problemami ze stawami

Wielką zaletą treningu EMS jest fakt, że nie obciąża on stawów tak jak inne formy aktywności. Pozwala to trenować osobom po urazach i kontuzjach, jak również z chorobami stawów w sposób bezpieczny.

Przeciwwskazania do treningu

Trening EMS ma niezwykle szerokie grono odbiorców. Jednak istnieje szereg przeciwwskazań uniemożliwiających uczestniczenie w treningu bądź wymagających wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Z korzyści treningu EMS niestety nie mogą skorzystać osoby z:
 • rozrusznikiem serca;
 • chorobami serca (np. arytmia, po zawale);
 • chorobami układu nerwowego (np. padaczka);
 • nadciśnieniem;
 • zaburzeniami krążenia tętniczego krwi;
 • cukrzycą;
 • miażdżycą w stopniu zaawansowanym;
 • metalowymi implantami (np. endoprotezy stawów, zębów);
 • implantami medycznymi (np. implantami piersi);
 • bólami nieokreślonego pochodzenia;
 • gorączką;
 • stanami zapalnymi, ostrymi zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi;
 • grzybicą w obrębie dróg moczowych;
 • zaburzeniami krzepnięcia krwi, krwotokami, hemofilią, kobiety podczas menstruacji;
 • zmianami nowotworowymi;
 • przepukliną pachwinową lub ściany jamy brzusznej;
 • ranami, stanami zapalnymi, oparzeniami, podrażnieniami, egzemami w obszarze elektrod.
 • kobiety w ciąży;
 • osoby w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego;
 • osoby, u których stwierdzono brak reakcji na stosowanie elektrostymulacji.
Jeśli nie posiadasz żadnych z powyższych - zapraszamy do naszego studio na BEZPŁATNY trening próbny!

Czas na Twój ruch!

I co? Trening EMS brzmi ciekawie? Chcesz spróbować?
Mamy dla Ciebie super ofertę - zapisz się na trening próbny za 20 zł klikając przycisk poniżej, wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie, aby ustalić dogodny dla Ciebie termin Twojego pierwszego treningu próbnego!
To pierwszy krok do Twojej idealnej sylwetki!